
Для лиття виробів з пластмас невеликими партіями (до 1000 шт.) найчастіше застосовується технологія лиття в силіконові форми. Такий метод лиття, за своєю вартістю і часом підготовки до виробництва, має вражаючу перевагу перед іншими способами виготовлення виробів. Перевага полягає в тому, що для лиття виробів з пластмас використовується рідкий поліуретан, який заливається в форму при кімнатній температурі через що немає необхідності застосовувати до нього високий тиск. Форма заповнюється за рахунок розміщення її у вакуумній камері і це в свою чергу, дає можливість не використовувати в роботі трудомістку металеву прес-форму.
Вакуумне лиття пластику в силіконові форми буде ефективно в наступних випадках:
- дрібносерійне лиття виробів невеликими тиражами від 1 до 1000 шт;
- створення майстер-моделей для тестування, опрацювання дизайну виробу й при необхідності - подальше доопрацювання для серійного виготовлення;
- виготовлення зразків для демонстрації замовникам до момента запуску партії в серійне виробництво;
- виготовлення виробів для проходження процесу сертифікації, при якій необхідний зразок, який відповідає майбутньому серійному виробу;
- необхідність відновити зношену або поламану деталь або виріб, який вже знято з виробництва;
- покриття первинного попиту на ринку на новий продукт, поки не готова металева прес-форма (процес запуску лиття в силіконові форми – декілька днів, на відміну від лиття під тиском, де знадобиться декілька місяців).
Матеріали, які використовуються для лиття в силікон
Для лиття пластикових деталей за технологією вакуумного лиття в силікон, прийнято використовувати двокомпонентні рідкі поліуретани. Шляхом добавки в рідкий поліуретан різних компонентів, можна отримати різні фізико-механічні властивості готового виробу. Це можуть бути як властивості основних конструкційних пластиків, таких як АБС, поліамід, поліетилен і т.д., так і корисні властивості поліуретанів, які здатні імітувати по виду і за якістю гуму твердістю від 45 до 97 од. по ШОР А, або прозорі поліуретани, що використовуються при виготовленні оптичних деталей, а також термостійкі матеріали здатні витримати температуру до 120 °С.
Компанія «Марабу»
Етапи лиття виробів з пластмас невеликими тиражами:
- Виготовлення прототипу. Найчастіше прототип виготовляють по 3D-моделі шляхом друку на 3D-принтері або вирізаючи на фрезерувальному верстаті.
- Створення майстер-моделі. Отриманий прототип, при необхідності, шпаклюється та шліфується, а щоб додати фактуру, на нього додатково наноситься декоративна поверхня.
- Виготовлення силіконової форми. За допомогою майстер-моделі шляхом заливання її силіконом, створюється силіконова форма, в яку будуть литися майбутні деталі.
- Тестова відливка. Перед початком лиття серіями, необхідно відлити першу або тестову деталь для узгодження з замовником. На цьому етапі може бути відлито і кілька варіантів, що відрізняються за своїми фізичними характеристиками або кольором матеріалу.
- Серійне лиття. Після узгодження всіх спірних моментів, можна приступати до лиття невеликими серіями. Швидкість такого лиття залежить від обраного матеріалу, складності виробу і вимог до поверхні готового продукту. Збільшити швидкість виробництва можна за рахунок виготовлення кількох силіконових форм.
Чому клієнти обирають «Марабу»
Компанія «Марабу» вже багато років спеціалізується на литті виробів з пластмас невеликими серіями до 1000 шт. Ми пропонуємо нашим клієнтам вигідне поєднання оптимальної ціни і виробів високої якості, отриманих за досить короткий термін.
Інші статті
25.05.2021
Твердість за Шором
17.05.2021
Виготовлення силіконових форм для лиття
09.06.2020
Шлях від створення прототипу до вакуумного лиття пластмас
27.05.2020
У чому різниця між прототипом та майстер-моделлю?
29.04.2020
Боротьба з коронавірусом: пластикові перехідники на фільтри для масок
24.04.2020
Ведення бізнесу під час коронавірусу
02.12.2019
Як відбувається 3D-прототипування для лиття з пластику?
13.09.2019
Область застосування пластмас