Тел:

Технологія вакуумного лиття пластику в силіконові форми

topimg

Для лиття виробів з пластмас невеликими партіями (до 1000 шт.) найчастіше застосовується технологія лиття в силіконові форми. Такий метод лиття, за своєю вартістю і часом підготовки до виробництва, має вражаючу перевагу перед іншими способами виготовлення виробів. Перевага полягає в тому, що для лиття виробів з пластмас використовується рідкий поліуретан, який заливається в форму при кімнатній температурі через що немає необхідності застосовувати до нього високий тиск. Форма заповнюється за рахунок розміщення її у вакуумній камері і це в свою чергу, дає можливість не використовувати в роботі трудомістку металеву прес-форму.

Вакуумне лиття пластику в силіконові форми буде ефективно в наступних випадках:

 • дрібносерійне лиття виробів невеликими тиражами від 1 до 1000 шт;
 • створення майстер-моделей для тестування, опрацювання дизайну виробу й при необхідності - подальше доопрацювання для серійного виготовлення;
 • виготовлення зразків для демонстрації замовникам до момента запуску партії в серійне виробництво;
 • виготовлення виробів для проходження процесу сертифікації, при якій необхідний зразок, який відповідає майбутньому серійному виробу;
 • необхідність відновити зношену або поламану деталь або виріб, який вже знято з виробництва;
 • покриття первинного попиту на ринку на новий продукт, поки не готова металева прес-форма (процес запуску лиття в силіконові форми – декілька днів, на відміну від лиття під тиском, де знадобиться декілька місяців).

Матеріали, які використовуються для лиття в силікон

Для лиття пластикових деталей за технологією вакуумного лиття в силікон, прийнято використовувати двокомпонентні рідкі поліуретани. Шляхом добавки в рідкий поліуретан різних компонентів, можна отримати різні фізико-механічні властивості готового виробу. Це можуть бути як властивості основних конструкційних пластиків, таких як АБС, поліамід, поліетилен і т.д., так і корисні властивості поліуретанів, які здатні імітувати по виду і за якістю гуму твердістю від 45 до 97 од. по ШОР А, або прозорі поліуретани, що використовуються при виготовленні оптичних деталей, а також термостійкі матеріали здатні витримати температуру до 120 °С.

Компанія «Марабу»

Етапи лиття виробів з пластмас невеликими тиражами:

 1. Виготовлення прототипу. Найчастіше прототип виготовляють по 3D-моделі шляхом друку на 3D-принтері або вирізаючи на фрезерувальному верстаті.
 2. Створення майстер-моделі. Отриманий прототип, при необхідності, шпаклюється та шліфується, а щоб додати фактуру, на нього додатково наноситься декоративна поверхня.
 3. Виготовлення силіконової форми. За допомогою майстер-моделі шляхом заливання її силіконом, створюється силіконова форма, в яку будуть литися майбутні деталі.
 4. Тестова відливка. Перед початком лиття серіями, необхідно відлити першу або тестову деталь для узгодження з замовником. На цьому етапі може бути відлито і кілька варіантів, що відрізняються за своїми фізичними характеристиками або кольором матеріалу.
 5. Серійне лиття. Після узгодження всіх спірних моментів, можна приступати до лиття невеликими серіями. Швидкість такого лиття залежить від обраного матеріалу, складності виробу і вимог до поверхні готового продукту. Збільшити швидкість виробництва можна за рахунок виготовлення кількох силіконових форм.

Чому клієнти обирають «Марабу»

Компанія «Марабу» вже багато років спеціалізується на литті виробів з пластмас невеликими серіями до 1000 шт. Ми пропонуємо нашим клієнтам вигідне поєднання оптимальної ціни і виробів високої якості, отриманих за досить короткий термін.