Тел:

Виготовлення силіконових форм для лиття

sideimg

Для лиття виробів невеликими тиражами від 1 до 1000 шт., в основному використовується лиття в силіконові форми. З плюсів силікону можна виділити його термостійкість (аж до +400 °С), стійкість до дуже багатьох агресивних середовищ, не токсичність, простоту і безпеку в роботі. Мінусом же є його низька зносостійкість, в залежності від особливостей геометрії деталі та обраного матеріалу лиття вона становить - близько 20-100 циклів заливок (одиниць якісної продукції). Для лиття в силікон поліуретану, епоксидної смоли - 20-40 циклів, воску - більше, харчових продуктів - ще більше, гіпсу - аж до 1000 циклів.

Виготовлення силіконових форм ділиться на кілька етапів:

Перший етап - формування майстер-моделі. Якщо те що вам потрібно відлити знаходиться ще в стадії розробки, для вирощування прототипу застосовується 3D-принтер. Або ж моделлю може послужити зразок вже готової деталі.

Другий етап - ретельна обробка всіх поверхонь готової моделі. Також на цьому етапі визначається конструкція майбутньої форми, намічається лінія її роз'єму. За необхідності форму можна армувати металевими закладними елементами. Литниковая система формується з кількох литників, залежно від способу заливки і матеріалу що використовується - від повністю відкритих форм до закритих з одним-двома литниками.

Третій етап - виготовлення форми, в яку встановлюється підготовлена модель. Спочатку монтується опалубка, всередині якої розміщується литникова система, після чого проводиться заливка форми підготовленим силіконом. Перед заливанням силікон обов'язково дегазується в спеціальній вакуумній камері. Після заливки форма також поміщаеться в спеціальну камеру для дегазації силікону в процесі застигання. Тривалість затвердіння форми залежить від величини форми і температури навколишнього середовища,але в середньому становить до 24 годин. Після цього готова форма витягується з опалубки і може бути використана для подальшого лиття в неї виробів з воску, мила, гіпсу, пластику, епоксидної смоли, гуми.

sideimg

Ви приходите до нас з концепцією або деталлю, яку необхідно розмножити, а ми втілюємо вашу ідею в життя. Створення кожної такої форми, це ручна робота, тому й форми, виготовлені в індивідуальному порядку, коштують в рази дорожче своїх аналогів, виготовлених для мас-маркету, але це того варто. Від якості форм для вашого виробництва безпосередньо залежить якість і точність того виробу, який ви отримаєте в результаті. У нас ви отримуєте високоякісний продукт, здатний задовольнити навіть найжорсткіші вимоги до отриманої деталі.

Для виготовлення форм, компанія «Марабу» використовує виключно високоякісні італійські силікони, які вже не перший рік відмінно показують себе в роботі. Вони чудово повторюють всі найдрібніші вигини деталей, із зроблених нами форм легко виймати готову відливку, форми легко розбирати і збирати, тому що вони робляться під вас з огляду на всі ваші вимоги і побажання.