Тел:

У чому різниця між прототипом та майстер-моделлю?

Прототип виробу - це вихідний образ, який є функціональною моделлю нового виробу, виготовленого в натуральну величину й максимально наближеного за формою та за характеристиками матеріалу до серійного виробу.

Новітні технології дозволяють з підготовленої на комп'ютері 3D-моделі швидко виростити прототип за допомогою 3D-принтера. Підприємство «Марабу» використовує для цього технології FDM и SLA друку.

Ваша ідея трансформувалася в реальність. Тепер ви можете перевірити правильність технічного рішення, збирання, точність розмірів, наявність усадки, виконати коригування креслень й 3D-моделей. Також є можливість показати прототип інвесторам, провести первинну презентацію виробу.

Далі необхідно провести доопрацювання прототипу - усунути «сходинки» та «шари» друку, нерівності, викривлення. Потім ґрунтовкою, шліфуванням, поліруванням й фарбуванням довести якість зовнішніх поверхонь (гладке, матове, глянцеве, шагрень) до вигляду серійного виробу. В результаті такої кропіткої роботи ми зробимо з прототипу майстер-модель для виготовлення форми для лиття.

Тому створення майстер-моделі - це найбільш складний етап у технологічному ланцюжку виготовлення високоякісного виробу. Після того як деталь була надрукована на 3D-принтері й доопрацьована - подальше лиття обходиться набагато дешевше, ніж був би друк такої партії на 3D-принтері. При цьому якість зовнішніх поверхонь деталей і матеріал - будуть максимально відповідати серійним виробам.