Тел:

Область застосування пластмас

Сфера застосування виробів з пластмас досить велика. У сучасній промисловості пластмаса є одним з найпопулярніших і не дорогих конструкційних матеріалів.

Вироби із пластику застосовуються в багатьох галузях, серед них лідирують:

  • приладобудування;
  • електротехніка;
  • автомобілебудування та авіація;
  • споживчі товари;
  • сільськогосподарська та харчова промисловості;
  • хімічна та медична галузі.

Така популярність пластмас обумовлена універсальністю даного матеріалу і наступними його перевагами:

  1. Стійкість пластмас до дії корозії та агресивних речовин.
  2. Хороша стійкість до перепадів температури, впливу сонячних променів.
  3. Мінімальні витрати на технічне обслуговування і тривалий термін експлуатації.
  4. Відносно легка технологія виготовлення виробів, мінімальна механічна обробка готових виробів з пластмас.
  5. Низька вартість у порівнянні з іншими матеріалами (сталь, кольорові метали і т.д.).
sideimg

Широке застосування пластика пояснюється ще й тим, що властивостями одержуваних виробів можна управляти заздалегідь. Це досягається шляхом застосування різних мономерів, змінюючи їх співвідношення, а також типи і кількість добавок.

Зростання області застосування пластикових виробів стало можливим завдяки відносно не складній технології виробництва, яка вимагає невеликих трудових витрат і забезпечує високу продуктивність.

Так технологія виробництва виробів з пластмас здатна забезпечити повну відповідність готових виробів (за формою та розмірами), в зв'язку з чим немає необхідності в їх постобробці, за рахунок чого знижуються виробничі втрати.

Разом з тим, виробництво виробів із пластмас має і свої недоліки:

  • невисока теплостійкість пластика - близько 70-120 °C (тобто нездатність матеріалу працювати під навантаженням при підвищених температурах);
  • низька теплопровідність - 0,2-0,6 ккал/м/год/°C (напр. для сталі складає 45 ккал/м/год/°C, чавуну - 10-40 ккал/м/год/°C, міді - 330 ккал/м/год/°C);
  • високий коефіцієнт термічного розширення. З огляду на те, що пластмаси мають низький коефіцієнт теплопровідності, на отриманих виробах з часом можуть з'являтися сильні внутрішні напруги. В процесі експлуатації, вони в майбутньому можуть стати причиною виникнення тріщин (особливо при різких змінах температур);
  • повзучість - повільна деформація матеріалу на холоді, під впливом постійних механічних навантажень;
  • старіння пластмас під впливом зовнішніх умов (тобто зниження властивостей матеріалу в процесі його експлуатації).

Недоліки полімерних матеріалів можуть бути усунені за рахунок підбору спеціальних режимів переробки, створення певної структури матеріалу і введення спеціальних добавок в полімери.

Можна з упевненістю передбачити появу в найближчому майбутньому нових матеріалів, нових методів їх застосування і використання. Пластики будуть володіти ще більш цінними властивостями, стійкістю до низьких і високих температур, більш вигідними характеристиками старіння, і вражаючим співвідношенням ваги до об'єму. В індустрії пластиків дійсно великі перспективи розвитку.