Тел:

Твердість за Шором

Твердість за Шором - це один з методів втискання, що застосовується для вимірювання матеріалів на твердість. Як правило, за Шором вимірюється твердість пластмас, еластомерів, каучуків і продуктів їх вулканізації.

sideimg

У 1920-х роках цей метод і сама шкала вимірювання були запропоновані Альбертом Ф. Шором. Він же створив і вимірювальний прилад, який отримав назву «дюрометр». Твердість за Шором, позначається у вигляді числа, до якого приписується літера, яка вказує на тип твердості за методом вимірювання або даними приладу (опір будь-якого матеріалу втисканню наконечника певної форми під дією сили тиску пружини). Чим більше число опору, тим вища твердість. Наприклад, «твердість за Шором 30A, твердість за Шором 80D» або «твердість по дюрометру 30A, твердість по дюрометру 80D». Але найчастіше в термінології використовується перший з цих варіантів позначення - «твердість за Шором».

Вимірювання твердості полімерних матеріалів, зокрема поліуретанів, здійснюється методом визначення їх твердості за Шором А і Шором D. Шкала типу «A» призначається для більш м'яких матеріалів (еластомерів типу силікону або гуми - твердість від 10 до 97 Шор А), в той час як «D» використовується для позначення більш твердих пластиків (від 40 до 85 Шор D). Такий метод вимірювання зручний зважаючи на простоту конструкції вимірювального приладу і можливості оперативно провести вимірювання. Він дозволяє здійснювати виміри, на готових виробах, великогабаритних деталях, а також криволінійних поверхнях, що мають досить великі радіуси. Через це, цей метод дуже поширений у виробничій практиці.

sideimg

Приклад твердості за Шором деяких поширених матеріалів (виробів)

Матеріал, виріб
Твердість, од. Шор
Тип шкали
Шкіра людини
8-12
A
Силіконовий герметик
10-25
A
Художній м'ягкий ластик
20
A
Велосипедна камера
30
A
Звичайний жорсткий ластик
50-55
A
Дверний ущільнювач
55
A
Автомобільна шина
50-70
A
Поліуретанова втулка сайлентблока
65
A
М'які колеса скейтборда
75
A
Зливна пробка для ванни (резинова, силіконова)
80-85
A
Тверді колеса скейтборда
98
A
Литий пластмасовий ролик
50
D
Пластик для промислової захисної каски
75
D
Більшість корпусів приладів комп'ютерів, телефонів і тд.
72-80
D

У нас ви можете замовити вироби з поліуретану з твердістю від 45 Шор А до 85 Шор D. Зі зразками можна ознайомитися в нашому офісі, а матеріал зможемо підібрати на місці, по вашим потребам і бажанням.

Крім цього, пропонуємо виготовлення виробів з силікону з твердістю від 13 до 60 Шор А.